De naam Terheidenpad verwijst naar de geschiedenis van de buurt. De verschillende delen van Heikant bestonden vroeger grotendeels uit heide- en bosgebieden. Terheyden betekende vroeger dan ook letterlijk aan de heidegronden.
Bij de opening werd in mei en juni een wandelzoektocht georganiseerd. Deelnemers zochten onderweg fotos en plaatsten die in de juiste volgorde. Op zondag 5 juli werden de winnaars ontvangen in De Klodde, waar ze hun geschenkbon kregen: 1e plaats: Marleen Van Tieghem (Brugge), 2e plaats: Laure Poppe (Lebbeke), 3e plaats: Geert Dontens (Berlare). (zie foto)
Schepen van Toerisme Dirk De Mey is tevreden met de uitbreiding van het wandelnetwerk: Zele beschikt vandaag over wandelroutes in alle windstreken van de gemeente. Wie de groene randen van Zele uitgebreid wil verkennen, kan dat via de verschillende wandelroutes die onze mooiste natuur- en landschapsgebieden met elkaar verbinden.
Met het Terheidenpad heeft Zele er opnieuw een aantrekkelijke wandeling bij voor inwoners en bezoekers die de gemeente te voet willen ontdekken.
Ontdek hier het Terheidepad.
Een bijzondere dank gaat uit naar de werkgroep Toerisme, die de routebordjes van het Terheidenpad eigenhandig plaatste en als peter van de Zelse wandel- en fietsroutes instaat voor het onderhoud en de actualisering van de signalisatie.
Alle wandelroutes vind je op zele.be, op een kaartje dat je kan afhalen in Sporthal De Klodde en via de RouteYou-app.
